Haber

Kulis: Akşener, Kılıçdaroğlu’ndan aday olmamasını isteyecek

Gazeteci Nevşin Mengü, ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in bugün yapılacak toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aday olmamasını isteyeceğini iddia etti.

İY Parti Genel Başkanı Akşener’in İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı açıklamalarının ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Bir taraf diğerinin içişlerine karışmasın” açıklaması geldi ve ortalarda iplerin gerildiği iddia edildi. iki başkan

Gazeteci Nevşin Mengü, bugün Kılıçdaroğlu ve Akşener’in görüşmesi öncesi Youtube kanalında tartışmalı bir iddiada bulundu.

Mengü, Akşener’in bugünkü toplantıda Kılıçdaroğlu’ndan aday olmamasını isteyeceğini öne sürdü.

Mengu dedi ki:

Meral Hanım’ın Kemal Bey’e ileteceği tespitlerin ortasında şu var: ‘Aday olmanız durumunda ölçümler yaptırdık, İYİ Parti’nin oyları düşüyor, kaybediyoruz. Seçmenimizi kaybediyoruz. Başka bir yere kaydırılır. Biz kazanamazsak siz de kazanamazsınız. YETER Parti’nin oyu kritik, başka bir strateji belirlememiz gerekiyor. Altılı masa sizi böyle siyasetsizliğe itiyor. Altılar masaya oturduğundan beri İYİ Parti’nin oyu düşüyor. Altı masa kazanmaz, kaybeder. Bu tablonun formatının değiştirilmesi gerekiyor. Yolda böyle yürümek istemiyoruz” dedi.

İşte o anlar ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu