Teknoloji

Eski Nesil Konsol Sahipleri Biraz Daha Beklemek Zorunda Kalacak: Hogwarts Mirası Ertelendi

Çıkışıyla birlikte daha çıkmadan oyun dünyasını alt üst eden Hogwarts Legacy, PC ve yeni nesil konsollar için çıkışını yapmıştı ancak PS4 ve Xbox One gibi eski nesil konsol sahipleri hala oyunu almak için bekliyor. Geliştiricilerden bu oyunculara üzücü bir haber geldi.

Oyun çıkış yaptı, ancak hala bekleyen oyuncu sayısı hafife alınamayacak kadar fazla.

Hogwarts Legacy’nin çıkış tarihi ilk açıklandığında, geliştiriciler oyunu PC ve yeni nesil konsollar için daha erken yayınlayacaklarını duyurmuştu. Bu oyuncular 10 Şubat’ta oyuna kavuştu ancak PS4 ve Xbox One kullanıcıları için bekleyiş devam ediyor.

Hogwarts Legacy cephesinden Xbox One ve PlayStation 4 sahiplerine kötü bir haber var.

PC ve yeni nesil konsol çıkışının ardından oyunun söz konusu platformlarda 4 Nisan’da çıkması bekleniyordu. Ancak yapılan açıklamada bu tarih 5 Mayıs olarak güncellendi. Nintendo Switch versiyonu ise 25 Temmuz’da karşımıza çıkacak. , planlandığı gibi.

Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamada gecikmenin sebebine de değinildi.

Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların oyunlarına gösterdiği ilgiden dolayı minnettar olduklarını belirten geliştiriciler, her platformda mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çalıştıklarını ve bu nedenle oyunu ertelediklerini açıkladı.

haber-ikizce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu