Ekonomi

ABD medyasından Binance’e karşı 1,8 milyar dolarlık yeni iddia

Binance Borsa, Forbes tarafından 1,8 milyar dolarlık teminat hareketiyle ilgili olarak ortaya atılan tartışmalara yanıt verdi. lider borsa USDCGüvencesiz olduğu iddialarını yalanladı.

Forbes, Binance borsasının On-chain verilerini takip ederek dikkat çekici bir iddiada bulundu. Küresel medya şirketi, Binance’in Ağustos’tan Aralık’a kadar olan cüzdan hareketlerini inceledi. Bu araştırma sonucunda; “1,8 milyar, tamamı USDC dolarüzerinden müşteri fonları dağıtıldı.”o dedi.

Medya şirketine göre “Binance geçen yıl müşterilerinin stablecoin’lerini hedge fon olarak desteklemek için” dağıtıldı. Böylece B-peg olarak bilinen USDC’ye sabitlenmiş varlıkların Binance’in belirttiği teminata sahip olmadığı görüldü. Ancak Binance sözcüsü, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve çeşitli dönemlerde yaşanan sorunların giderildiğini ifade etti:

Binance CEO’su da Forbes’un gündemdeki tezleriyle açıklamalarda bulundu. Changpeng Zhao bir kez daha FUD ile karşı karşıya kaldıklarını bildirdi. Başarılı CEO, Forbes’in müşteri süreçlerini Binance ile ilişkilendirdiğine dikkat çekti. Zhao, ABD medyası Binance ve FTXbirini tutmaya çalıştığını bildirdi:

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

bucak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu